Idealnie białe i gładkie ściany, a do tego łatwa aplikacja, podwyższona twardość oraz brak chmury pylenia podczas szlifowania? Sprawdź, czy to możliwe.

STABILL PG-41 króluje na rynku gładzi gipsowych już od 17 lat i jest naszym najpopularniejszym produktem w swojej kategorii. Dzięki niepowtarzalnym i unikalnym właściwościom, produkt jest rozpoznawalny i doskonale sprzedaje się od wielu lat. Gładź tynkowa PG-41 służy do wyrównywania i wygładzania wszelkich powierzchni mineralnych występujących na budowach - od lanego betonu, przez wszelkiego rodzaju tynki, po płyty gipsowo-kartonowe. PG-41 można również zastosować do wykonywania połączeń płyt gipsowo?kartonowych z zastosowaniem taśmy zbrojącej.

Gładź produkowana jest według tradycyjnej receptury, opartej na wysokiej jakości gipsach oraz wypełniaczach mineralnych i wysokiej klasy dodatkach modyfikujących w tym polimerach, zwiększających przyczepność i wytrzymałość wyprawy końcowej. Unikalnym w skali kraju jest dodatek miki. Bardzo drobne płatki miki powodują, że gotowa masa jest bardzo plastyczna i doskonale rozkłada się narzędziami ze stali nierdzewnej. W czasie nakładania przygotowanej z wodą masy, płatki miki układają się podobnie do łuski węża powodując, że masa jest bardzo śliska a samo nakładanie jest wyjątkowo łatwe i przyjemne. Dzięki dodatkowi miki osiągnęliśmy też drugą niepowtarzalną cechę tego produktu. Podczas szlifowania papierem ściernym czy siatkami ściernymi, materiał starty nie tworzy chmury pyłu, tylko osypuje się po obrabianej powierzchni jak woda. Ta unikalna cecha, pozwala wykorzystywać gładź PG-41 w pracach remontowych - zwłaszcza jeśli dotyczą one tylko jednego pokoju, gdyż nie ma konieczności stosowania specjalnych przeciwpyłowych zabezpieczeń i odgradzania pozostałych pomieszczeń. Nałożona gładź po stwardnieniu daje się bardzo dobrze obrabiać materiałami ściernymi, nie zamula papieru. Szlifowanie jest szybkie i łatwe. Dodatek polimeru powoduje, że po pewnym czasie gotowa gładź nabiera dodatkowej twardości, co jest bardzo pozytywną cechą w późniejszej eksploatacji powierzchni.

Kolejną niepowtarzalną cechą gładzi PG?41 jest jakość otrzymanej końcowej powierzchni. Ściana jest śnieżnobiała a drobniutkie płatki miki skrzą się w niej, odbijając światło. Uwydatnia to końcowy efekt gładkiej, śnieżnobiałej i skrzącej się ściany. Produkt doskonale sprawdzi się również na suficie, który jest szczególnym miejscem, gdyż włączone oświetlenie obnaża wszystkie jego niedoskonałości i ten problem nie pojawia się w przypadku użycia naszej gładzi.

Gładź tynkowa PG?41 przebojem zdobyła rynki budowlane, uzyskując bardzo dobrą opinię wykonawców na długie lata. Dla niejednego profesjonalisty jest to produkt, na którym uczył się fachu, zwłaszcza, że nasza gładź posiada też inne cechy bardzo pożądane przez wykonawców. Produkt można nakładać w systemie ?mokre na suche? oraz ?mokre na mokre?, co zdecydowanie przyspiesza wykonywanie prac. Po wstępnym związaniu pierwszej warstwy, w odpowiednim momencie, można nakładać drugą warstwę. W takim systemie, gotowa wyprawa ma największą wytrzymałość (w sytuacji nakładania drugiej warstwy w późniejszym terminie, jeżeli pierwsza warstwa jest bardzo sucha, należy zastosować gruntowanie międzyoperacyjne, gruntem uniwersalnym STABILL PP?80). Gładź tynkową PG?41 można obrabiać bez szlifowania, metodą bezpyłową. Po wstępnym związaniu drugiej warstwy, po kilku godzinach (czas uzależniony jest od warunków pogodowych na budowie), obrabianą powierzchnię zraszamy spryskiwaczem i wygładzamy narzędziem ze stali nierdzewnej. Jest to produkt wysoce uniwersalny, który można nakładać w warstwie o grubości do 5mm - przy dwóch warstwach otrzymujemy 1 cm. Kupując więc jeden produkt, można nim uzupełnić drobne ubytki, wypełnić dziury po dyblach czy ukruszenia, wyrównać falująca powierzchnię a na końcu wykonać piękną, białą i jednolitą gładką nawierzchnię.

STABILL PG-41 posiada zarówno cechy unikalne i niepowtarzalne pośród dostępnych gładzi na rynku, ale przede wszystkim cechy doceniane i lubiane przez wykonawców oraz inwestorów. W wypowiedziach samych wykonawców na temat PG-41 najczęściej padają opinie: bardzo wdzięczna w obróbce, konsystencja mi odpowiada, wytrzymała w trakcie eksploatacji, lekki szlif, dobrze się szlifuje, niewielkie pylenie przy szlifowaniu, dobry stosunek jakości do ceny, szeroka dostępność?

Dlaczego warto wybrać STABILL PG-41, czyli główne zalety produktu: