Jak wybrać panele laminowane?

Czym są laminowane panele podłogowe?

Laminowane panele podłogowe to wyjątkowo trwałe podłogi - są odporne na uszkodzenia i bardzo łatwe w utrzymaniu. Mają służyć na lata, a jednocześnie świetnie imitować naturalną podłogę drewnianą i komponować się z wnętrzem mieszkania. Żadna inna wykładzina podłogowa nie oferuje tak szerokiego wyboru dekorów, jak laminat.

Panele laminowane składają się z 4 warstw:

Jakie są zalety paneli laminowanych?

Jedną z zalet paneli laminowanych jest ich łatwość montażu - dzięki zamkom (łączeniom) nie wymagają klejenia do podłoża ani dobijania. Laminaty są wygodne - chodzenie po nich jest przyjemne, szczególnie przy zastosowaniu dobrego podkładu, oraz bardzo dobrze sprawdzają się na ogrzewanie podłogowe. Panele laminowane są czyste i higieniczne - wystarczy wilgotna ścierka z delikatnym płynem czyszczącym, oraz trwałe - dzięki odporności na wgniecenia, plamy oraz światło, zachowują swój wygląd przez wiele lat.

Trwałość laminowanych paneli podłogowych wyznaczana jest przez następujące parametry:

Podsumowanie

O tych wszystkich parametrach należy pamiętać wybierając podłogę. Ostateczną decyzję opieramy jednak przede wszystkim o nasze preferencje (oraz o modę w wyposażeniu wnętrz) - czy kolor ma być, jasny, naturalny czy ciemny, czy struktura paneli powinna być bardzo widoczna oraz czy każdy panel będzie oddzielony od pozostałych wyraźną fugą. Przy wyborze należy także pamiętać o pozostałym wyposażeniu - kolorze drzwi, ścian, mebli i innych elementów.

Panele laminowane marki Home Inspire oraz Art Floor firmy Emergo idealnie wpasowują się w trendy wnętrzarskie, ponieważ w swojej ofercie posiadamy szeroki wybór dekorów naturalnych oraz jasnych i szarych o wysokich parametrach technicznych, dzięki temu klienci, którzy nam zaufali cieszą się podłogą przez długie lata.