Jakiego typu narzędzi używać do usuwania liści oraz igieł z trawy o różnej długości?

Listopad jest ostatnim momentem na przygotowanie i zabezpieczenie ogrodu przed zimą. W pierwszej kolejności trzeba zadbać o jak najszybsze sprzątnięcie opadłych liści oraz igieł. Jeżeli nie zadbamy o ich usunięcie to do trawy nie dotrze odpowiednia ilość światła.
W efekcie trawa będzie podatna na grzybice, a na trawniku zaczną występować puste miejsca.

Idealnym rozwiązaniem będzie użycie grabi regulowanych, metalowych marki Forester (8155). Dzięki regulacji długości trzonka w zakresie 80-170 cm każdy użytkownik może dopasować narzędzie do swojego wzrostu, co wpływa na komfort pracy.

Maksymalnie rozszerzona głowica bardzo dobrze sprawdza się przy grabieniu dużych liści na większych powierzchniach, a złożona głowica doskonale wybiera drobne liście oraz igły z trawy, czy innych powierzchni.

 

Sposoby usuwania skoszonej trawy, opadłych liści, igieł

Bardzo pomocnym narzędziem przy porządkowaniu ogrodu będzie lekka taczka ogrodowa. Lekka taczka nie musi kojarzyć się tylko z taczką wykonaną z plastiku. Taczki marki Forester są lekkie oraz wygodne w użytkowaniu. W ofercie Centrum Produkcji i Dystrybucji Narzędzi EGA znajdą Państwo dwa topowe modele taczek o pojemności 65 litrów (4750) i 85 litrów (8158)
wraz z akcesoriami (koła, dętki, opony).

 

Z zebranych liści można zrobić kompost. Umieszczamy mokre liście w czarnym worku na śmieci. Związujemy worek na samej górze, a w celu umożliwienia przepływu powietrza nakłuwamy widłami. Worek umieszczamy w osłoniętym miejscu w ogrodzie i pozostawiamy na przynajmniej jeden rok.

Igły z drzew liściastych rozkładają się do kilku lat, więc nie powinno się ich dodawać do kompostu zawierającego liście.

Jak ułatwić załadowanie na taczkę większej ilości zgarniętych liści, igieł?

Najważniejszym aspektem w tym zadaniu jest wybór odpowiedniego narzędzia, które ułatwi załadowanie odpadów na taczkę. Doskonale poradzi sobie z tym łopata do śniegu 3846. Duża powierzchnia robocza (30 cm) łopaty pozwala na załadowanie większej ilości igieł i liści. Łopata do śniegu, która znajduje swoje zastosowanie o każdej porze roku.