Co zrobić gdy pojawi się pleśń?

Jesień to czas gdy zaczynamy częściej zamykać okna i włączamy ogrzewanie. Często przy tej okazji pojawia się w domu lub mieszkaniu pleśń. Pleśń w mieszkaniu to bardzo niepożądany gość. Jej eliminacja i zapobieganie nawrotom to ciągłe wyzwanie. Występuje wtedy gdy pomieszczenie jest zawilgocone i pozbawione wentylacji. Przebywanie w takim pomieszczeniu jest szkodliwe dla zdrowia, zwłaszcza dzieci i osób starszych. Powoduje alergie, problemy z układem oddechowym tym samym obciążając płuca, których dobra kondycja jest szczególnie istotna w dobie powszechnie panującej pandemii. Dlatego należy podjąć kroki w celu szybkiego wyeliminowania tego przykrego zjawiska.

Czym można zlikwidować pleśń?

Wystarczy użyć środka biobójczego na takiej powierzchni. Na rynku dostępne są preparaty o natychmiastowym działaniu.

Co polecić klientom w takim wypadku?

Najskuteczniejszym preparatem będzie ten oparty na chlorze. Wszelaką pleśń, grzyby, glony, porosty itp. błyskawicznie usuwa PILMAS – zabójca pleśni – polski produkt z atestem. Preparat ma wysokie właściwości pleśniobójcze,grzybobójcze i dezynfekujące. Wnika w podłoże likwidując wszystkie powstałe ogniska pleśni. Po ich usunięciu, nie pozostawia po sobie żadnych związków chemicznych, całkowicie ulega rozkładowi w powietrzu – ulatnia się. Nie bez znaczenia jest fakt, że środek dostępny jest w bezpiecznych opakowaniach do bezpośredniego użycia. Funkcjonalny spryskiwacz ułatwia nakładanie preparatu w trudno dostępnych miejscach, co skraca do potrzebnego minimum czas poświęcony na pozbycie się problematycznej pleśni. Produkt posiada Pozwolenie Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym oraz atest PZH.

Dostępny w opak. 5I , 1l , 650 ml i 280 ml.

Przed zastosowaniem, czarny nalot na ścianie. Drugie zdjęcie przedstawia ścianę po zastosowaniu preparatu.

 

Należy przy tym pamiętać, że stosowanie preparatów pleśniobójczych to tylko doraźne działanie i nie rozwiązuje problemu w całości.

A co jeszcze należy zrobić?

Podstawowym powodem występowania pleśni w pomieszczeniach jest wilgoć i brak wentylacji. Trzeba w związku z tym sprawdzić jak poprawić te parametry. Pierwszym i najważniejszym elementem (często lekceważonym) jest systematyczne wietrzenie pomieszczeń. Jeżeli to nie wystarcza należy zastanowić się nad zainstalowaniem wietrzników w oknach. Być może konieczne będzie przeprowadzenie większego remontu, np. osuszenie i zaizolowanie fundamentów by problem więcej nie powracał.

Jak bezpiecznie używać preparatów pleśniobójczych?

Po pierwsze należy najpierw zapoznać się z etykietą preparatu. Trzeba pamiętać o ochronie oczu i twarzy przy stosowaniu tych środków. Pomieszczenia należy odpowiednio długo wietrzyć aż do zaniku charakterystycznego zapachu. Dopiero wtedy można z niego bezpiecznie korzystać.